ОЛЕКСАНДР СОЛОВЙОВ

Куратор сучасного мистецтва, автор численних мистецтвознавчих публікацій. Випускник Київського художнього інституту (факультет теорії та історії мистецтва), навчався в аспірантурі Інституту мистецтвознавства Академії наук України.  У 90-ті роки – куратор таких знакових для десятиліття проєктів, як «Художники Паризької комуни», «Штиль», «Простір культурної революції», «Парниковий афект». Учасник сквоту «Паркомуна». Кілька років (з перервою) входив до наглядової ради Центру сучасного мистецтва Сороса в Києві та Одесі. 

З початку 2003-го до середини 2010 р. був пов'язаний з діяльністю Фонду Віктора Пінчука «Сучасне мистецтво в Україні», потім PinchukArtCentre. Курував проєкти «Перша колекція», «Прощавай, зброє» і «Перевірка реальності», організованих Фондом Пінчука в 2003–2005 роках. З 2006-го реалізовував такі виставки в PinchukArtCentre: «Новий простір», Generations UsA, Reflection, «20 номінантів PinchukArtPrize для молодих українських художників», «Рудий ліс». У деяких з них, крім українських, помітну роль грали і зарубіжні митці. 

Останні вісім років – куратор проєктів сучасного мистецтва в ДП НКММК «Мистецький Арсенал». Серед них: «Незалежні. Нове мистецтво нової країни 1991–2011», «Олександр Гнилицький. Реальність ілюзії», «Flashback. Українське медіа-мистецтво 90-х», «Кирило Проценко. Палкий», «Олег Голосій. Живопис нон-стоп», а також спеціальний українсько-польський «Подвійна гра» в рамках Київської Міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012. У 2014-му входив у кураторську групу проєкту «Передчуття. Українське мистецтво сьогодні», у 2015-му був куратором і членом журі виставки-конкурсу українських і британських молодих художників Uk/raine. Обидва проєкти експонувалися в лондонській галереї Saatchi. У 2003-му, 2007-му і 2013 р. курував проєкти Українського павільйону на Венеціанській бієнале.

Close